Mutfak tezgah arası cam, motif, malzeme ve şekil açısından çeşitli tasarımlarda mevcuttur. Yıldırım Dekor olarak yılların deneyimi ve uzman kadromuzla istanbul tezgah arası cam panelde montaj ve imalatta uygun fiyat garantisini sizlere sağlıyoruz. mutfak tezgah cam ve tazgah arası cam panelde aşağıda en önemli malzemelerin bir açıklaması yer almaktadır. Mutfak arka duvarınız için hangi malzemenin en iyi olduğunu belirlemek için bu bilgileri kullanabilirsiniz. 

Karo ve fayans gibi malzemeler artık talepte değil. Mutfaklardaki kiremitli ayna, uzun yıllar mutfak dolaplarının üst dolapları ve tezgahları arasındaki standart kaplamasıydı. Ama bu zamanlar bitti. Mutfak tezgah arası cam panellerin bu kısmındaki tasarım talepleri sürekli olarak artmıştır. Tezgah arası cam, tezgah cam Tasarımda mükemmel bir şekilde bireyselleştirilebilen bir alandır.

Mutfak tezgah arasının cam panel özellikleri Fayans göre en çarpıcı fark homojen yüzeydir. Bu ya pürüzsüzdür ya da kabartma olarak da telaffuz edilebilir. Kendi resim şablonları, sanatsal tasarımlar, düz renkler veya renkli - gerçekten hiçbir sınır olmadan ayarlanmıştır.

Ayrıca kullanılmış malzemeler ile çeşitlilik büyüktür:

Akrilik cam (pleksiglas)

Cam (sertleştirilmiş güvenlik camı)

Alüminyum veya paslanmaz çelik gibi metaller refrakter ve ısıya dayanıklı plastikler diğer kompozitler 

Hangi mutfakta mutfak tezgah arası için hangi malzeme?

Isı, dayanıklı, yanmaz ve nem ve su buharına karşı, özellikle geri mutfak duvar malzemeleri olarak kullanım için çok önemlidir. Bu nedenle, bu malzemelerin her biri eşit olarak kullanılamaz.

Akrilik cam, bazı plastikler ve kompozitler, örneğin, açık alevli bir gazlı pişirme plakası ile kullanılamaz, çünkü bu, çok büyük bir ısı birikimi yaratır ve malzemeye kalıcı bir zarar verebilir. burada temperli tezgah arası cam en idealidir. 

Mutfak arka duvarının hangi eki?

Ne zaman mutfak tezgah arası takılarak , aynı zamanda farklı yaklaşımlar vardır. Bazı malzemeler duvara yapıştırılabilir, diğerleri çentikli ve vidalıdır, köşebentler ve çerçeve profilleri monte edilebilir. Hangi yöntem kullanılabilir, kullanılan malzemeye bağlıdır.

Camdan yapılmış mutfak arka duvarı Örneğin cam, ısıya maruz kaldığında önemli ölçüde genişler, bu yüzden kenar derzlerinin korunması gerekir. Ayrıca, temperli cam, 6 ila 8 mm arasında kalınlıklarda kullanılması gerektiğinden, yapışmayacak kadar ağırdır. Burada bir cam mutfak arka duvarı ekleme hakkında daha fazla bilgi .

Mutfak tezgahı ile aynı malzeme Son zamanlarda, mutfak tezgahından oluşan daha fazla ve daha sık aynı malzeme kullanılır. tezgah ve tezgah arası için aynı model üzerinde cam panel montajı yapılabilmektedir.