Mutfak tezgah arası, tezgah arası cam, cam mutfak, mutfak cam bu terimleri artık sıkça duyar olmuşsunuzdur. Çünkü mutfaklarınız için son yılların trendi olan tezgah arası cam panel modelleri her tarafta karşınıza çıkacaktır. Mutfaklarda kullanılan tezgah arası cam paneller, temizlenmesi kolaydır, hijyeniktir, ısıya dayanıklıdır, tezgah arası cam model konusunda hayal gücünüzle bile sınırlı değildir, sınırsız renk seçeneği vardır. 

Bu kadar avantaja sahip mutfak tezgah arası cam içinn kullanılması gereken cam türleri nelerdir? 

Mutfak tezgah arası cam için genellikle kalınlığı 6 veya 8 milimetre olan cam tercih edilir. Soketler için delikler yerleştirme noktaları müşteri ile koordine edilir, ancak her zaman bu ek servis firmamız tarafından karşılanır. Çalışma alanı için doğru seçim, güçlü hammaddelerden yapılmış temperlenmiş camdan koruyucu ürünler olacaktır.

Uzmanlar, dayanıklılığı, güvenliği ve istikrarı en iyi şekilde garanti ettiğinden, mukavemetinin konvansiyonel camdan 5 kat daha yüksek olduğunu iddia ediyorlar. Zarar vermek ya da kırmak oldukça zordur, ancak farz edelim ki kırılsa bile, parçalarda küçük ve keskin kenarlar olmayacaktır. Mutfakta ocak veya fırın yanında tezgah arası cam koymaktan korkmayın çünkü ısının etkisi ona zarar veremez.

Geleneksel cam en iyi seçim olmayacaktır ve pleksiglastan üretilen ürünler, ısı kaynağının yakınındaki duvarın bitirilmesi için çok uygun değildir. Fırından gelen sıcaklık zarar verici olabilir, yağ ve diğer kirletici maddelerin yüzeyden temizlenmesi temperli camda daha kolaydır.