Mutfak tezgah arası cam paneller son derece popülerdir. LED teknolojisinin sunduğu sayısız olanaklar sayesinde, tezgah arası cam paneller daha fazla insan tarafından ilgi duyulur hale gelmiştir. Sizlerde tezgah arası cam paneldöşemek istiyorsanız veya tezgah arası cam panelinize led döşetmek istiyorsanız aradığınız her şeyi Yıldırım Dekor da blabilirsiniz. 

Cam Arka Duvarı Aydınlatmak İçin Farklı Yollar

Mutfağınıza takılacak Tezgah arası cam panelin nasıl monte edildiğini daha önceki yazılarımızda anlattık. Bu yazıda, bir tezgah arası cam panelin montajı ile ilgili değildir. Şimdi sizlere bahsedeceğimiz, LED teknolojisinin çok yönlülüğüne rağmen, her şeyin uygulanması kolay değildir. Bundan önce, tezgah arası cam panel nasıl aydınlatılması gerektiği açıklığa kavuşturulmalıdır:

  • Arkadan düz ve homojen
  • Kenarları alttan üste doğru ve tersi, muhtemelen yanal olarak

Mutfak Tezgah Arası Cam Paneli Kenardan Aydınlatma

En basit yol, tezgah arası cam paneli kenarlardan aydınlatmaktır. Bunun için camın uzunluğunda LED raylara ihtiyacınız var. Bununla birlikte, bu her bir bağlantı çeşidiyle mümkün değildir. Camın yukarıdan ve aşağıdan aydınlatılacak olması durumunda, sadece nokta bağlantı elemanlarını veya ara parçalar kullanılmalıdır.

Camın daha sonra duvarın arkasına yapıştırılması en uygunudur. Buradaki dezavantaj da muhtemelen avantaja dönüşmektedir. Çünkü aydınlatma bir zevk meselesidir. Tabii ki, cam kenarları tüm cam yüzeyden daha yoğun bir şekilde parlıyor. Eee, pratik olarak, camın merkezine doğru azalan dağınık bir parlak ışık çerçevesi oluşturur. Bu etkide aranabilecek bir özelliktir.

Mutfak Tezgah Arası Cam Paneli Tamamen Aydınlatın

Tam yüzeyli tezgah arası cam panel aydınlatması gerçekten pahalı değildir. İlk olarak, açık cam olmamalı. Süt camı ışığı en iyi dağıtır. Birçok LED panel ile ilgili problem, bir çok firma panoda eşit olarak eşit dağılmaya söz verirken, uygulamada bu durumun oldukça farklı görünmesidir. Bu ayarlamaları görmek için gerçek sıcak noktaları tespit etmek gerekmektedir.

Yıldırım Dekor olarak sizler için özel paneller geliştiririz. Bunlar aslında camı eşit olarak aydınlatır. Bunula birlikte cam arka duvarın yüksekliğindeki yüksek kaliteli LED rayları da kullanırız. Işığı olabildiğince dağıttıklarını göreceksiniz. Bu gerçekten yüksek kaliteli LED rayları ile sağlanabilir. Fakat fiyat olarak daha maliyetlidirler. Ne kadar parlak olması gerektiğine bağlı olarak, her 50 cm'yi bir ray ile hesaplamanız gerekir.

Tezgah Arası Cam Panelin Düz LED Aydınlatma İle Montajı

Ayrıca, camın yapıştırılmaması gerektiğine dikkat edilmelidir. Aksine, ray profillerine sahip bir sistem burada tercih edilir. Bu aynı zamanda LED rayların bakımını kolaylaştırır, çünkü cam plakalar sadece dışarı doğru itilebilir veya yana doğru hareket ettirilebilir.